Ad
Ad
Ad
Technologia

Nowoczesne maszyny do mielenia mięsa – jakie wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Duże zakłady przemysłu spożywczego wykorzystują maszyny, które znacznie ułatwiają mielenie mięsa oraz innych artykułów spożywczych. Wilki masarskie powstały z myślą o użytku zarówno w dużych masarniach, jak i w mniejszych lokalach gastronomicznych. Usprawniają pracę i przyspieszają proces produkcji różnego rodzaju żywności. Na rynku można znaleźć wiele modeli takiego sprzętu, dzięki czemu można dopasować go idealnie do swoich potrzeb. Sprawdź, jaki wilk masarski sprawdzi się w Twojej firmie.

Wilk masarski – co to takiego?

Wilk masarski to urządzenie, przeznaczone do rozdrabniania wszelkiego rodzaju mięs, a także innych produktów spożywczych. Można go dostosować do specyfiki pracy przez wykorzystanie różnego typu sit oraz szarpaków, które zapewniają różne stopnie gradacji. Maszyny tego typu mają przede wszystkim zwiększyć efektywność produkcji i zastąpić pracę manualną, która jest zdecydowanie wolniejsza.

Jakie są największe zalety wilków masarskich?

Wilki masarskie można używać zarówno do przetwarzania skór surowych, jak i do rozdrabniania różnego rodzaju mięsa mrożonego, surowego oraz gotowanego. Urządzenia tego typu doskonale poradzą sobie również z innymi produktami takimi jak ryby czy sery. Wysoka uniwersalność sprawia, że tego rodzaju maszyny sprawdzą się idealnie w różnego rodzaju zakładach przetwórczych.

Zaawansowane maszyny do mielenia mięsa to sprzęty najwyższej klasy, które przystosowane są do codziennej, wielogodzinnej pracy. Urządzenia charakteryzują się wysoką wydajnością, ale jednocześnie pozostają proste w obsłudze. Ich konstrukcja jest przemyślana, dzięki czemu bardzo łatwo można je czyścić. Wilki masarskie zazwyczaj wykonane są ze stali nierdzewnej, która jest niezwykle trwałym materiałem, odpornym na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Jaki wilk masarski wybrać?

Przy zakupie wilka do mięsa należy kierować się przede wszystkim jakością wykonania wszystkich detali i komponentów. Zakłady przemysłu spożywczego wymagają urządzeń o niezwykłej trwałości oraz odporności na działanie szkodliwych czynników takich jak niektóre środki chemiczne. Sprzęt musi być też przystosowany do ciągłej pracy bez przerw. Dlatego warto rozważyć zaopatrzenie swojej firmy w maszyny pochodzące od największych i najbardziej cenionych w branży producentów. Ich ceny mogą być dosyć wysokie, ale wykorzystane materiały i technologie gwarantują, że będzie to opłacalna inwestycja. Najważniejsze właściwości wilków masarskich to:

  • silniki o dużej mocy,
  • systemy zabezpieczające, które niwelują ryzyko wypadków,
  • nowoczesne ostrza, które znakomicie rozdrabniają wszystkie produkty.

Gdzie kupić wilk masarski wysokiej jakości?

Obecnie na rynku działa wiele pośredników, którzy zajmują się sprzedażą maszyn od zaufanych producentów. Istnieją też firmy, które specjalizują się w używanych sprzętach wysokiej jakości. Urządzenia z drugiej ręki mogą okazać się doskonałą alternatywą dla nowych modeli. BMG Trade oferuje maszyny znanych i cenionych na całym świecie konstruktorów. Zespół profesjonalistów działa w branży od wielu lat i bez problemu może znaleźć wilk masarki, który spełni nawet największe oczekiwania.

Comments are closed.