Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Solidne, modne meble kuchenne z wyspa

Pinterest LinkedIn Tumblr

Meble kuchenne z wyspa świetnie wpsują się w trendy aranżacyjne pomieszczeń nowoczesnych, gdzie panuje minimalizm. Chociaż, nie można zaprzeczyć – tego typu zestawienie doskonale będzie prezentować się w kuchniach urządzonych w stylu klasycznym.

Estetyczne meble kuchenne z wyspa

Prym wiedzie kuchnia skandynawska, która powiązana jest ze stylem nowoczesnym. To taki odłam od minimalizmu, który postrzegany może być jako zbyt chłodny. Skandynawskie “wtrącenia” sprawią, że całość będzie zdecydowanie przyjemniejsza w odbiorze. W takich pomieszczeniach nie będzie brakować elementów drewnianych, wprowadzając naturalny klimat do środka. Obecność naturalnych elementów korzystnie wpływać będzie także na psychikę człowieka. Z powodzeniem można zdecydować się na jasną lub ciemną kuchnię skandynawską, z wyspą pośrodku. 

Oświetlenie kuchni

Niezależnie od tego, czy meble kuchenne z wyspa zostaną wybrane w stylu minimalistycznym, czy też tradycyjnym – koniecznością jest oświetlenie. Jak zostanie ono rozmieszczone? Świadomym wyborem będzie umieszczenie lampy nad wyspą. Aczkolwiek, jeżeli na wyspie będzie kuchenka, priorytetem będzie montaż okapu. Można jednak zdecydować się na okap z lampą. Centralna lampa może zostać umieszczona nieco na boku, aby mogła ona swoim zasięgiem objąć wyspę. Nie można również zapomnieć o mniejszych punktach świetlnych, jak chociażby lampy punktowe lub taśmy LED. Warto również zadbać o to, aby nic nie broniło dostępu do światła dziennego, jakie przedostawać się będzie przez okno.

 

Comments are closed.