Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Co to jest kolagen? Jak działa na skórę mezoterapia kolagenowa?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kolagen to ważny składnik naszej skóry, który odpowiada za jej jędrność, grubość i elastyczność. Zmniejszenie się ilości kolagenu, które następuje wraz z wiekiem, przyczynia się do utraty napięcia i powstawania zmarszczek. Takie zabiegi, jak mezoterapia kolagenowa, pozwalają na uzupełnienie tego składnika w skórze i przywrócenie twarzy młodego wyglądu.

Czym jest kolagen i jak działa na skórę?

Kolagen to białko, które w dużych ilościach znajduje się w skórze. Cząsteczka kolagenu składa się z 3 łańcuchów, nawijających się wokół siebie i tworzących swego rodzaju linę. Podstawowym zadaniem kolagenu jest nadawanie tkankom wytrzymałości na rozciąganie oraz utrzymanie ich struktury i sprężystości. Kolagen uczestniczy m.in. w naprawie tkanek i gojeniu się ran. W skórze człowieka znajduje się przede wszystkim kolagen typu I – stanowi on około 85-90% kolagenu w organizmie. Ma włóknistą strukturę i stanowi podporę dla skóry.

Wraz ze starzeniem się skóry zmieniają się właściwości kolagenu. Przede wszystkim jest go coraz mniej, ponieważ komórki skóry go produkujące są mniej aktywne. Włókna kolagenowe stają się cieńsze, a dodatkowo są gorzej rozpuszczalne. Zmniejsza się procentowa ilość kolagenu typu I, a rośnie ilość kolagenu III typu, który nie ma już tak silnych właściwości podporowych. Na skutek tego następują charakterystyczne dla starzejącej się skóry zmiany.

Na czym polega mezoterapia kolagenowa?

Nithya to rodzaj mezoterapii igłowej dostępny m.in. w katowickiej Klinice Miracki. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej wykonywany przez lekarza. Jego działanie opiera się na zastosowanym preparacie, w którego składzie znajdują się mikrocząsteczki kolagenu typu I wyizolowanego przy pomocy metod biotechnologicznych. Strukturalnie jest niemal identyczny z kolagenem produkowanym przez ludzki organizm.

Preparat Nithya wstrzykiwany jest w skórę techniką mezoterapii igłowej. Polega ona na wstrzyknięciu odpowiednio dobranej dawki kolagenu w głąb skóry przy pomocy bardzo cienkiej igły. Ponieważ preparat jest stosunkowo gęsty, przed iniekcją stosuje się znieczulenie miejscowe, aby zabieg był w pełni komfortowy dla pacjenta. Kolagen wstrzykiwany jest w kilku punktach na twarzy. Zabieg trwa od 10 do 30 minut, w zależności od wielkości obszaru poddawanego terapii. Nie wymaga rekonwalescencji.

Jakie są efekty mezoterapii igłowej kolagenem?

Kolagen wstrzyknięty śródskórnie doskonale sprawdza się w wyrównywaniu powierzchni skóry w miejscu zmarszczek. Nie tylko uzupełnia ubytki kolagenu, ale też stymuluje skórę do samodzielnej produkcji większej ilości włókien kolagenowych. Inicjuje również rozwój nowych śródskórnych naczyń krwionośnych, które poprawiają przepływ krwi do obszarów objętych skutkami starzenia. Rezultatem jest zrewitalizowana, intensywnie nawilżona i odmłodzona skóra. 

Mezoterapia kolagenowa skutecznie spowalnia proces starzenia się skóry. Jest odpowiednia dla osób w różnym wieku – zarówno tych, które mają już widoczne zmarszczki, jak i dla tych, które chcą wzmocnić kondycję swojej skóry i opóźnić proces starzenia. Dla uzyskania optymalnych efektów mezoterapię kolagenową przeprowadza się w serii 2-3 zabiegów z zachowaniem 2-tygodniowych odstępów. Rezultaty terapii są długotrwałe i utrzymują się nawet do 12 miesięcy. Dla przedłużenia efektów warto umawiać się na zabieg regularnie, np. raz lub dwa razy do roku.

W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/  

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.