Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Czy parasol na taras prostokątny to dobry zakup?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając najlepszej przestrzeni wypoczynkowej, nie musimy wyjeżdżać w dalekie podróże. Dysponując niewielkim ogrodem czy tarasem, możemy zaaranżować wygodną przestrzeń przydomową dla wszystkich domowników i gości. Elementem, którego nie może zabraknąć w ogrodzie czy na tarasie jest parasol. Czy parasol na taras prostokątny spełni swoje zadanie?

Parasol na taras prostokątny – usiądź w cieniu!

Wypoczynek blisko natury daje wiele przyjemności. Otoczenie zieleni pozwala na zrelaksowanie się, świeże powietrze dotlenia organizm. W trakcie lata bywa jednak upalnie – warto w tym czasie pamiętać, aby odpowiednio chronić się przed ciepłem. Najlepszym sposobem na cień jest parasol na taras prostokątny. Nowoczesne parasole znacząco różnią się od produktów tego typu oferowanych kilkanaście lat temu. Dzisiaj parasole ogrodowe zaskakują zarówno nowoczesnym designem, ale też świetnymi parametrami technicznymi. Co warto o nich wiedzieć?

Jak zaprojektowany jest parasol na taras prostokątny?

Nowoczesne parasole ogrodowe tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na zmienne warunki atmosferyczne i ścieranie. Parasol na taras prostokątny posiada stabilną, aluminiową oś, która osadzona jest na ruchomej stopie. Na szczycie parasola znajduje się rozłożysta czasza – prostokątna czasza wykonana jest z tkaniny technicznej, pokrytej warstwą poliuretanu. Taka czasza nie nagrzewa się, nie jest podatna na działanie promieniowania UV, chroni również przed niespodziewanym deszczem. Parasole ogrodowe posiadają liczne punkty regulacji – wspomniana czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie kąta padania cienia. Parasole mogą być osadzane na jednej z wielu dostępnych podstaw – warto wybrać model dopasowany do potrzeb.

 

Comments are closed.