Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Wlanie benzyny do diesla – co możesz zrobić?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Chwila nieuwagi wystarczy, żeby pomylić dystrybutory z paliwem i wlać do baku niewłaściwą ciecz. Wlanie benzyny do diesla jest powszechnym błędem, który może przytrafić się każdemu, nawet doświadczonemu kierowcy. Z jakimi konsekwencjami będzie musiał zmierzyć się roztargniony kierowca? Sprawdź!

Wlanie benzyny do diesla – konsekwencje

Czym grozi wlanie benzyny do diesla? Konsekwencje pomyłki uzależnione są od wielu czynników, przede wszystkim rodzaju silnika, ilości wlanego paliwa oraz szybkości reakcji. Samochód z nieprawidłowym paliwem najprawdopodobniej odmówi Ci posłuszeństwa. Po przejechaniu kilku metrów odczujesz spadek mocy. Silnik będzie pracował nierówno i będzie gasnąć. Jeśli, mimo tych objawów, będziesz kontynuować jazdę, samochód całkowicie odmówi posłuszeństwa.

Co powinieneś zrobić?

Aby zminimalizować skutki pomyłki, należy szybko zareagować. Jeśli zorientowałeś się, że w baku znalazła się benzyna i nie przekręciłeś kluczyka, możesz uchronić silnik przed zepsuciem. W takiej sytuacji należy wypompować płyn, a następnie dokładnie przeczyścić przewody paliwowe oraz filtr. Jeśli chcesz mieć pewność, że ważne części układu nie zostały uszkodzone, skorzystaj z diagnostyki komputerowej.

W najlepszej sytuacji będą właściciele aut ze starszymi silnikami wysokoprężnymi. Jeśli ilość benzyny będzie niewielka, wystarczy dolać do pełna diesla. Nieodpowiednie paliwo powinno się przepalić, a Ty unikniesz jakichkolwiek kłopotów.

Naprawa silnika

Osoby, które nie zauważą pomyłki i ruszą w trasę, będą musieli zapłacić za naprawę silnika. Niestety, naprawy będą bardzo wysokie – może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Comments are closed.