Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Depilacja laserowa – sposób na odrastające włosy

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy zmaga się codziennie z problematycznym odrastaniem włosów z najróżniejszych części ciała. Jak w przypadku niektórych z nich to normalne, tak w przypadku wielu bywa problemowe. Okolice bikini czy pachy to miejsca, w których zbyt duże owłosienie bywa niekomfortowe. Obniża to pewność siebie oraz wprowadza w kompleksy. Często tradycyjne metody polegające na mechanicznym usuwaniu włosów przy ich częstym odrastaniu zawodzą. Traci się na to czas i pieniądze, a efekty szybko znikają. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem raz na zawsze może być depilacja laserowa!

Depilacja laserowa – permanentny i efektywny zabieg

Depilacja laserowa pozwala na permanentne pozbycie się odrastających włosów z danej partii ciała. To wszystko dzięki dobrze nastawionemu laserowi. Jego zadaniem jest oddziaływanie na melaninę zawartą w skórze. To barwnik, którego stężenie różni się w zależności od człowieka. W przypadku osób o ciemniejszej karnacji melaniny jest o wiele więcej niż w przypadku osoby o jaśniejszej karnacji. 

Melanina charakteryzuje się możliwością do przeprowadzania procesu termogenezy. Oznacza on  przekształcenie energii świetlnej w cieplną i nagrzanie się tego barwnika. Obok niego znajdują się cebulki włosów stale je produkujące. Rozgrzana do czerwoności melanina uszkadza cebulki włosów, które nie będą już ich produkować – o to właśnie chodzi w całym zabiegu.

Jednak aby to się udało w sposób bezpieczny należy dobrać odpowiednią moc lasera. Robi to osoba przeprowadzająca zbieg i tak; dla ciemniejszej skóry moc lasera powinna być niższa – zawiera ona dużo melaniny więc poradzi sobie ona z uszkodzeniem wszystkich cebulek. W przypadku skóry o jaśniejszej karnacji moc lasera jest większa – robi się to po to, aby depilacja laserowa była efektywna. Mniejsza ilość melaniny może mieć problem przy uszkodzeniu wszystkich cebulek, dlatego większa moc zdecydowanie pomoże.

Zobacz: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-krakow/

Depilacja w Krakowie

Jednym z miejsc, które posiada dobrej jakości salony wraz z profesjonalnym sprzętem jest Kraków. Właśnie w tym mieście znajduje się salon należący do sieci depilacja.pl, który obdarzony jest wielkim zaufaniem swoim klientów.

Comments are closed.