Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Funkcjonalna witryna kuchenna

Pinterest LinkedIn Tumblr

Witryna kuchenna to niezwykle praktyczny mebel, który pomoże uporządkować nam wiele rzeczy. W dawnych czasach babcia używała takiego mebla, aby wyeksponować swoją zastawę stołową. Teraz my także możemy zdecydować się na wykonanie takiej ekspozycji.

Miejsce na witrynę

Tylko, czy witryna kuchenna zawsze musi stać (jak sama nazwa wskazuje) w kuchni? Nasze babcie raczej unikały postawienia jej w takim miejscu. Wręcz przeciwnie, witryna znajdowała swoje miejsce w salonie, czy też bardziej w jadalni (jeżeli ktoś miał takie dodatkowe pomieszczenie). Dolna część witryny była najczęściej szafką, której zawartość nie była dostępna dla postronnego obserwatora. Górna część witryny posiadała szklane drzwi, więc nawet bez otwierania można było ocenić, co też znajduje się w środku. Witryna stanowiła i nadal stanowi niezwykle funkcjonalny mebel.

Witryna kuchenna w zabudowie

Dzisiaj witrynę można najczęściej spotkać w zabudowie, w ciągu z innymi szafkami. Tak, można tam włożyć zastawę, ale w dużej mierze stanowi ona miejsce do przechowywania różnych, najpotrzebniejszych rzeczy – w tym np. przyprawy, makarony i kasze w specjalnych pojemnikach, itd. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Chociaż, jeżeli ktoś ma już meblę do kuchni, a nie ma tam witryny, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką witrynę dokupić osobno. W salonach meblowych można otrzymać je praktycznie od ręki. Chociaż może warto poszukać witryny, która swoją świetnością i funkcjonalnością będzie nawiązywać do czasów przeszłych? 

Comments are closed.