Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Metoda akrylowa zdobienia paznokci, zalety i wykonanie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zadbane dłonie i piękne paznokcie stanowią wizytówkę każdej kobiety. Oczywiście za pomocą domowych zabiegów pielęgnacyjnych można osiągnąć pożądany efekt wizualny. Jednakże zazwyczaj cechować on będzie się dość niską trwałością, z uwagi na fakt że podczas wykonywania codziennych obowiązków zwykły lakier dostępny w większości drogerii odpryskuje lub traci połysk.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci

Metoda akrylowa zdobienia paznokci oferowana w profesjonalnych salonach kosmetycznych sprawia, że paznokcie stają się niezwykle odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Natomiast szkodliwy wpływ produktu na płytkę paznokcia został ograniczony do minimum. Jeszcze do niedawna zabiegi z użyciem akrylu cechowały się nieprzyjemnym i duszącym zapachem. Na szczęście dostępne od niedawna bezwonne akryle niwelują ten problem.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci, zalety

Paznokcie wykonane za pomocą metody akrylowej wyglądają dość naturalnie i umożliwiają wykonywanie codziennych obowiązków bez obawy o ich uszkodzenie. Pomimo nałożenia warstwy akrylu na naturalne paznokcie ich wzrost nie jest w żaden sposób ograniczony. Elastyczny materiał nie powoduje nieprzyjemnego wrażenia ściągania, a same paznokcie nie łamią się i nie pękają. Ponadto tego typu paznokcie nie żółkną i przez bardzo długi czas zachowują atrakcyjny wygląd, w tym połysk i wykonany na nich wzór.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci, wykonanie

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest kilkuetapowa. W pierwszej kolejności należy skrócić naturalne paznokcie i nadać im pożądany kształt. Następnie powinno się delikatnie odsunąć skórki, zachowując ostrożność tak aby nie doszło do ich uszkodzenia. Dalej wykonuje się matowienia naturalnej płytki paznokcia. Ten etap powinien być wykonany bardzo dokładnie i skrupulatnie, ponieważ w dużej mierze wpływa na trwałość akrylowych paznokci. Po odtłuszczeniu płytki zabezpiecza się ją przed możliwym rozwojem bakterii chorobotwórczych i infekcji. Po przygotowaniu form dostosowanych kształtem do naturalnych płytek paznokci łączy się proszek akrylowy ze specjalistycznym płynem w proporcji zalecanej przez producenta, co wpływa na łatwość aplikacji produktu. W celu uzyskania odpowiedniej grubości paznokcia można wykonywać kilkukrotne nakładanie mieszaniny na paznokieć. Należy jednak kontrolować grubość warstwy oraz sprawdzać czy jest ona rozprowadzona równomiernie. Po zastygnięciu akrylu delikatnie odkleja się formę oraz nadaje ostateczny kształt. Na koniec na skórki wokół paznokci nakłada się krem pielęgnacyjny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.