Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Pomysł na ciekawą ścianę w pokoju dziecka

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pokój dziecka to jego królestwo. Koniecznie trzeba zadbać, by był nie tylko praktyczny, ale przede wszystkim wesoły i kolorowy. Dekoracja ścian to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza. Jak ozdobić ściany, by pokój był bajkowy?

Fototapeta

Fototapety to bardzo popularne rozwiązanie, które wprowadzi do pokoju naszego malucha wiele radości i koloru. Warto wykorzystać bajkowe postaci, by pokój dziecka stał się niebanalny, a nasz maluch lubił w nim przebywać.

W pokoju niemowlaka sprawdzi się fototapeta w skandynawskie wzory. W pokoju starszego dziecka można wykorzystać motywy zwierzęce. Bardzo interesujące są mapy świata, na których możemy zobaczyć, gdzie występują poszczególne zwierzęta.

Wybierając fototapetę do pokoju dziecka, warto pamiętać, że jest to dekoracja dosyć charakterystyczna. Nie zawsze sprawdza się na wszystkich ścianach. Tapetując wyłącznie jedną ścianę, będziemy mieli pewność, że pokój nie będzie przytłaczający.

Naklejki – sposób na nudę

Naklejki do pokoju dziecka to idealny sposób na stworzenie kreatywnego wnętrza. W pokoju niemowlaka można wykorzystać naklejki baloników, gwiazdek czy kolorowych motylków. W pokoju starszaka warto wykorzystać naklejki ulubionych postaci bajkowych czy elementów związanych z dziecięcymi pasjami.

W pokoju dziewczynki świetnie będą wyglądały zwierzątka, kolorowe ptaki czy przeurocze kotki, które skradają się za szafą, nad łóżkiem czy wychodzą spod biurka. Naklejki do pokoju chłopca mogą przedstawiać samochody, rakiety czy ulubionych piłkarzy.

Warto również wykorzystać naklejki do pokoju dziecka 3D, które nie tylko wprowadzą niezwykły klimat do wnętrza, ale przede wszystkim optycznie powiększą pokój.

Naklejki do pokoju dziecka nie muszą znajdować się wyłącznie na ścianie. Warto pamiętać, że można je nakleić na szafie, drzwiach czy na suficie. Wszystko zależy od kreatywności dzieci i rodziców.

Świat plakatów

Jeszcze 10 lat temu pokoje dziecinne można było ozdabiać wyłącznie plakatami, które wyrywane były z gazetek przeznaczonych dla maluchów. Dziś plakaty są kolorowe, eleganckie i bardzo zróżnicowane. Dzięki nim pokój dziecka może stać się naprawdę wyjątkowy.

Wybierając plakaty do pokoju starszych dzieci warto zwrócić uwagę na plakaty, na których znajdziemy ciekawe sentencję czy śmieszne hasła. Jest to wyjątkowe urozmaicenie pokoju. Czytając radosną sentencję od razu poprawi się dziecku humor.

Warto pamiętać, że plakaty najlepiej prezentują się w prostych, nowoczesnych ramach. Warto również umieścić plakat w antyramie, wtedy nic nie będzie zakłócało jego odbioru.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki do pokoju dziecka.

Comments are closed.