Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Remont łazienki w mieszkaniu. Warto wymienić starą ceramikę

Pinterest LinkedIn Tumblr

Remont łazienki w mieszkaniu jest często prawdziwym wyzwaniem. Ograniczona ilość miejsca, hałas przy remoncie, który może zdenerwować sąsiadów, konieczność wnoszenia na dane piętro wszystkiego co do remontu to poważne problemy. Ryzyko ich pojawienia się powoduje, że często ograniczamy się do wykonania tylko niezbędnych prac. Malowania sufitu, wymiany jak najmniejszej liczby płytek, ewentualnie deski sedesowej czy też wężyków, którymi płynie woda. To duży błąd. Owszem, remont łazienki w mieszkaniu jest skomplikowany, ale właśnie dlatego warto się poświęcić i wykonując go zrobić od razu wszystko. Tak wyremontowana łazienka długo będzie spełniać swoje zadanie i cieszyć wzrok wspaniałym wyglądem.

Wymiana płytek łazienkowych

Nawet jeśli w łazience są płytki, co kilka lat warto wymienić je na nowe, ładniejsze, lepiej dopasowane do tego pomieszczenia. Dzięki temu cała łazienka zyska nowy wygląd. Aby optycznie powiększyć łazienkę, można użyć płytek znacznej wielkości. Dobrym pomysłem jest zamontowanie na ścianie przy okazji bardzo dużego lustra. Świetnie sprawdzi się w łazience i także optycznie ją powiększy.

Wymiana ceramiki

Nawet jeśli ceramika łazienkowa jest jeszcze w dobrym stanie, warto ją wymienić na nową. Po latach użytkowania ceramika łazienkowa nie wygląda już tak jak na początku. W zakamarkach gromadzą się osady, kamień. Utrudnia to oczywiście odpływ wody. Nowa ceramika Deante to dobre rozwiązanie i wbrew pozorom nie aż tak drogie jak mogłoby się wydawać. Decydując się na wymianę, warto poświęcić nieco czasu na wybór odpowiedniej miski ustępowej czy umywalki. Powinny rzecz jasna być ładne, jednak nie mniej ważne jest to, by łatwo było utrzymać je w czystości. Najnowsza ceramika Deante projektowana jest z myślą o wygodzie użytkownika. Przykładem są tu choćby miski ustępowe bez kołnierza, dużo łatwiejsze do mycia i utrzymania w idealnym stanie. Wśród produktów z ceramiki Deante można znaleźć ich bardzo wiele.

Wymiana ceramiki w łazience nie jest zadaniem bardzo trudnym. Jeśli mamy choć trochę pojęcia o pracach remontowych, z powodzeniem wymienimy ją sami, oszczędzając w ten sposób na kosztach remontu. Jednak wymiana ceramiki często wiąże się z koniecznością wiercenia w płytkach, zastosowania odpowiednich śrub. Ci, którzy nie mają o tym pojęcia powinni jednak polegać na fachowcach.

Podsumowując

Właśnie z uwagi na stopień skomplikowana remontu łazienki w mieszkaniu, nie warto szukać dróg na skróty. Jeden kompleksowy remont raz na wiele lat to o wiele lepsze rozwiązanie, niż remont połowiczny i późniejsza konieczność wykonywania wielu dodatkowych prac – na przykład naprawczych. Warto więc remontować od razu wszystko i do końca. To ma sens

Więcej informacji znajdziesz na stronie ceramika Deante.

Comments are closed.