Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Na co zwrócić uwagę wybierając się na narty?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Planujesz rozpocząć przygodę ze sportami zimowymi? Pierwsza wyprawa na narty może wzbudzać wiele wątpliwości i pytań. Co powinno się spakować na narciarski wypad? Co jeśli nauka jazdy okaże się bardzo trudna? Jak przygotować się do wyjazdu i co ze sobą wziąć – mamy odpowiedź na wszystkie dręczące pytania. Poniżej kilka najważniejszych kwestii.

Zadbaj o odpowiedni sprzęt i ubiór

Aby móc cieszyć się narciarskim wypadem i czuć się podczas niego komfortowo należy uważnie podejść do przygotowania wygodnego i funkcjonalnego zestawu odzieży. Powinna ona gwarantować swobodę i zabezpieczać przed chłodem. Pamiętaj żeby nie blokować stopy kilkoma warstwami skarpet – postaw na jedną parę, za to grubą i ciepłą. Nieodpowiednio dobrane skarpety mogą utrudniać naukę jazdy, jak i włożenie stopy do buta. Nieodłącznym elementem narciarskiej przygody są odpowiednie okulary przeciwsłoneczne, kask narciarski i rękawice. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są gogle narciarskie, których z pewnością nie zgubisz, podczas szaleństwa na stoku. Narty męskie lub damskie z łatwością wypożyczysz na stoku. Nie musisz zatem martwić się wcześniej o tego typu sprzęt.

Narty męskie, a damskie – czym się różnią?

Ze względu na różnice w budowie ciała, a także inne położenie środka ciężkości sprzęt narciarski dla kobiet i mężczyzn różni się konstrukcją. Narty męskie są sztywniejsze i nieco cięższe, a narty przeznaczone dla kobiet są lżejsze, elastyczniejsze i węższe. Różnice te pozwalają na sprawniejsze i efektywniejsze posługiwanie się nartami męskimi i kobiecymi ich użytkownikom. Dzięki specyficznej, elastycznej budowie nart damskich, narciarka ma możliwość wykonania o wiele szybszego skrętu. Wybierając narty dla siebie warto zwrócić uwagę na powyższe parametry.

Ochrona przeciwsłoneczna

Szczególne warunki, panujące na stoku wystawiają skórę na działanie ostrego słońca i wiatru przez długi okres. Przygotowując się do wyjścia na narty pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej i dobrym zabezpieczeniu cery przed wiatrem.Upewnij się, że wszystkie części ciała narażone na czynniki takie jak wiatr i słońce są posmarowane kremem przeciwsłonecznym.

Po pierwsze bezpieczeństwo – zmień szalik na komin

Jeśli nie jesteś wielbicielem wysokich golfów i planowałeś owinąć szyję szalikiem zastanów się nad założeniem komina. Rozplątujący się szalik nie tylko przysporzy problemów natury praktycznej, ale może też stworzyć zagrożenie. Lepiej zrobisz zostawiając go w domu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie nowoczesne rwery elektryczne.

Comments are closed.