Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Skóra licowa od Craftpoint!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Craftpoint jest sklepem, który powstał z miłości do kaletnictwa. Dzięki jego zasługom wszyscy kaletnicy mogą zdobyć w mgnieniu oka najpotrzebniejsze materiały, które zostaną wykorzystane do tworzenia najbardziej rozmaitych projektów. Jednym z najlepszych produktów na Craftpoint jest skóra licowa pochodząca od naturalnego bydła. Taki materiał jest bardzo szlachetny przez co kaletnicy zaciekle o niego walczą. Od teraz nie muszą już wysilać się na forach czy jeździć na dalekie targi aby zdobyć taką skórę. W Craftpoint mogą ją mieć z dnia na dzień!

Skóra licowa bydlęca garbowana naturalnymi metodami

 

Przed zakupem skóry bydlęcej od sklepu Craftpoint warto dowiedzieć się nieco informacji o jej charakterystyce, wyglądzie czy specyfikacji. Skóra licowa Craftpoint pochodzi od polskiego bydła, które jest uprawiane z wysoką dbałością. Dzięki temu skóry są naprawdę wysokogatunkowe co trafia do serca klientów. Dodatkowo kolejne kroki jakimi jest przygotowanie skóry do sprzedaży również są warte uwagi. Wszystko odbywa się o proces garbowania roślinnego. Dzięki temu pachnie znamienicie utrzymując naturalny zapach natury przez możliwie długi czas. W przypadku garbowania chemicznego bardzo często zapach ten jest znacznie stłumiony bądź całkowicie zanika. Takie metody pozostawiają po sobie opiłki metali – np. chromu co może wywołać reakcje alergiczną u kaletnika podczas wykorzystywania tej skóry. Dlatego garbowanie roślinnymi metodami jest tak cenione!

Po procesie garbowania roślinnego skóra jest wolna od wszystkich niedoskonałości pozostając miękką i wyrazistą. Następnie skóra może być dalej przetwarzana! Dzięki dodatkom takim jak farby możliwe jest zmienianie jej wizerunku, dodawanie połysku, przyciemnianie czy antykowanie. Wszystko to zależy od indywidualnych preferencji kaletnika, który może z radością bawić się skórą tworząc piękne wyroby. Oczywiście oprócz naturalnej skóry licowanej w Craftpoint możliwe są do nabycia inne, ciekawe rodzaje skóry. Są one bardziej egzotycznymi skórami do których należy choćby skóra Crazy Horse, Maya czy Vachetta. Takie skóry są przeznaczone dla kaletników, którzy poszukują nowych wyzwań bądź szukają nowych inspiracji do przekształcania swoich wymyślnych projektów w rzeczywistość.

Podsumowanie

 

Jak widać skóra licowa garbowana pochodząca od Craftpoint jest perfekcyjna w każdym calu. Aby zaoszczędzić kaletnikowi problemu z wydaniem większych pieniędzy na raz Craftpoint przygotował ciekawe oferty krojenia skóry. Może być ona pocięta na kawałki – przykładowo na pasy ze skóry, z których kaletnik może zrobić paski do torebek, paski do spodni czy też ostrzyć nią swoją brzytwę w przypadku gdy klient jest barberem.

Zobacz: http://craft-point.com/k/skory-garbowane-roslinnie/bydlece-licowe-2-0-2-5-mm/

Comments are closed.