Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Dlaczego warto wybrać garnki na płytę indukcyjną?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowoczesne kuchnie odznaczają się nie tylko piękną zabudową, ale i wykorzystanie innowacyjnych technologii pozwalających na realizowanie kulinarnych wyzwań. Wśród najchętniej wykorzystywanych wymienia się dzisiaj płyty indukcyjne. Jakie garnki na płytę indukcyjną wybrać, aby codziennie cieszyć się prostotą gotowania?

Garnki na płytę indukcyjną – czym się wyróżniają?

Funkcjonalne i trwałe garnki proponowane w sklepach takich jak gerlach.pl z pewnością poprawić jakość codziennego przygotowywania posiłków. Warto mieć na uwadze, że garnki mogą być dedykowane do konkretnych rodzajów kuchenek. W przypadku często wykorzystywanych płyt indukcyjnych konieczne są garnki do płyty indukcyjnej. Garnki takie nieco różnią się od klasycznych garnków, warto jednak wiedzieć, że ich wybór jest szeroki. Jak rozpoznać garnki dopuszczone do stosowania na popularnych indukcjach? Wystarczy znaleźć charakterystyczny znaczek cewki indukcyjnej. Garnki na płyty indukcyjne posiadają znacznie grubsze dno, które składa się z kilku warstw. Często w przypadku garnków tego typu wykorzystuje się aluminiowe dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Przekłada się to nie tylko na znacznie szybsze przygotowywanie potraw, ale również na oszczędność energii i pieniędzy. Garnki na płytę indukcyjną tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10, jak również z ceramiki czy z teflonu. Możliwości w wyborze jest wiele!

Patelnie na płytach indukcyjnych 

Garnki na płytę indukcyjną to również profesjonalne patelnie, tworzone z myślą o wygodzie i funkcjonalności. Patelnie takie posiadają kilka warstw, w tym warstwę ceramiczną, która pozwala na smażenie wybranych potraw na minimalnej ilości tłuszczu. Rozwiązanie to znacząco wpływa na jakość naszych potraw – są one mniej kaloryczne. 

Comments are closed.