Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Taras w stylu rustykalnym – bądź bliżej natury!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Codzienna gonitwa, nadmiar obowiązków i stres nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Okazuje się,  że najlepszym sposobem na oderwanie się od przytłaczającej rzeczywistości jest kontakt z naturą. Nie musisz wyjeżdżać za miasto, aby naładować akumulatory. Starannie zaaranżowany taras w stylu rustykalnym stanie się Twoją oazą, w której wypoczniesz i wyciszysz się w samotności albo spędzisz wartościowy czas z najbliższymi. Jak zaaranżować taras w stylu rustykalnym? Sprawdź!

Nastrojowy taras w stylu rustykalnym – najważniejsze zasady

Czym charakteryzuje się taras w stylu rustykalnym? Przede wszystkim swobodą kompozycji, naturalnością, różnorodnością. Kompozycje nawiązujące do klimatu sielskiej, polskiej wsi dalekie są od wszechobecnego minimalizmu. Główną rolę odgrywa tu sama Matka Natura. Kompozycje roślinne nie są ujęte w sztywne ramy. Wręcz przeciwnie – sprawiają wrażenie, jakby rozkrzewiały się samoistnie, regulowane jedynie własnym rytmem. W ogrodzie inspirowanym sielskim krajobrazem nie może zabraknąć drzewek owocowych, brzóz i wierzb. Kolorytu aranżacji dodadzą kwiaty – malwy, piwonie, chabry, maki, słoneczniki, dalie, nagietki, bratki. W dobrze nasłonecznionym miejscu warto stworzyć warzywnik. Klimat wiejskiego ogrodu podkreślą dekoracje w postaci drewnianych altanek,  pergoli, oczek wodnych, drewnianych skrzynek, lampionów.

Meble rattanowe Vimine kropką nad „i”

Ostatnim etapem urządzania ogrodu jest skompletowanie mebli. W sielski klimat Twojego nowego tarasu idealnie wpiszą się meble rattanowe Vimine. Stylowe, lekkie sofy, krzesła, stoliki i huśtawki wyplatane są w całości z rattanu – naturalnego surowca pozyskiwanego z giętkich pni palm rotangowych. Co ważne, meble z logo Vimine produkowane są ręcznie z ekologicznych surowców. 

Comments are closed.