Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Wybieramy meble tarasowe z drewna egzotycznego

Pinterest LinkedIn Tumblr

Prostym sposobem na niebanalną aranżację przestrzeni wypoczynkowej są meble tarasowe z drewna egzotycznego. Tego typu meble są dostępne na polskim rynku, zachwycają eleganckim wyglądem, pozwalają na wykreowanie niebanalnej aranżacji. Jakie meble wybrać?

Meble tarasowe z drewna egzotycznego – gdzie się sprawdzą?

Meble tarasowe z drewna egzotycznego to obecnie jedne z najchętniej wybieranych opcji. Okazuje się, że możliwe jest zarówno zakupienie interesującego kompletu meblowego, jak i elementów z drewna, jak np. stoły ogrodowe. Meble tego typu całkowicie zmieniają przestrzeń – drewno jest materiałem wysoce pożądanym i cenionym w aranżacjach tarasu czy ogrodu, doskonale komponuje się ono z zielonym tłem drzew czy krzewów. Meble tarasowe z drewna egzotycznego możemy wykorzystać w klasycznych aranżacjach wypoczynkowych, jak również w przypadku kącików kawowych. Wszędzie będą się prezentować doskonale!

Jak tworzone są meble tarasowe z drewna egzotycznego?

W przypadku mebli wypoczynkowych meble tarasowe z drewna egzotycznego posiadają stelaże z drewna – jest to najczęściej twarde drewno eukaliptusowe o jasnym kolorze. Drewno to doskonale komponuje się z ciemniejszymi obiciami tapicerek poduszek i siedzisk. Takie zestawienie kolorystyczne świetnie współgra z otaczającą zielenią. W przypadku stołów wykorzystywane jest zarówno drewno eukaliptusowe, jak i tekowe. Obie opcje prezentują się zjawiskowo i sprawiają, że komplet kawowy nabiera wyjątkowej oprawy. Po sezonie, w okresie jesieni i zimy, meble tarasowe z drewna egzotycznego powinno się osłonić. Najlepszym rozwiązaniem okażą się pokrowce ogrodowe wykonane z tkanin poliestrowych. Gęsty splot tkaniny sprawia, że meble takie są skutecznie chronione przed osiadaniem kurzu, działaniem wilgoci.

 

 

 

Comments are closed.