Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Funkcjonalne okna w domach i mieszkaniach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wybudowanie przytulnego i komfortowego domu nie jest możliwe bez odpowiedniej stolarki okiennej. Szukając idealnych okien, przekonamy się, jak szeroki wybór oferują nam dzisiaj liczny producenci. Jakie powinny być idealne okna? Czy okna mogą podnosić estetykę otoczenia? Jakie rozwiązania i innowacje są proponowane?

Okna, które skutecznie chronią przed chłodem

Stolarka okienna ma spełniać dwa ważne zadania: przede wszystkim ma być to element, który skutecznie chroni przed chłodem, ale również przeszklenie, które pozwala na wpuszczenie jak największej ilości naturalnego światła do wnętrza. Okna mogą pełnić również funkcję estetyczną – mówi się o tym często szczególnie w przypadku okien drewnianych, które są chętnie wykorzystywane w budynkach o stylistyce loftowej czy rustykalnej.

Wśród najczęściej kupowanych wymienia się okna plastikowe – PCV to tworzywo o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie. Okna takie bardzo dobrze izolują przed chłodem, chronią przed hałasem, są dostępne praktycznie od ręki. Alternatywą mogą być okna drewniane, w przypadku których największą zaletą jest wygląd. Okna takie nieco lepiej chronią przed hałasem, warto jednak pamiętać, że okna drewniane powinny być impregnowane specjalnymi preparatami raz na kilka lat – mówią specjaliści z firmy okna.waw.pl.

Okna o wyjątkowych parametrach

Nie brak na polskim rynku okien, które dedykowane są dla najbardziej wymagających użytkowników. W tej grupie wymienia się przede wszystkim okna pasywne, których budowa wspiera zatrzymywanie i odzyskiwanie ciepła wewnątrz budynków. Okna pasywne odznaczają się większą ilością szyb, określoną odległością szyb od siebie oraz technologią wklejania szyb w ramy, co poprawia ich termoizolację. Innym rodzajem okien o które często się pyta są okna panoramiczne. Okna takie stosowane są w domach jednorodzinnych czy szeregowych, pozwalają na wpuszczenie dużej ilości naturalnego światła do wnętrza.

Comments are closed.