Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Gotowanie z przyjemnością – o czym musimy pamiętać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Gotowanie nie musi być długim i wieloetapowym procesem. Wiele smacznych i zdrowych potraw przygotujemy w mniej niż 40 minut. W stworzeniu wyjątkowych dań pomogą zarówno książki kucharskie, jak i świeże, sezonowe warzywa i owoce. Przydatne okażą się też nowoczesne garnki i patelnie.

Prostsze gotowanie – postaw na praktyczne garnki i patelnie

Aby codzienne gotowanie nie sprawiało trudności, warto przyjrzeć się z bliska używanym dotychczas patelniom i garnkom. Nowoczesne garnki projektowane są w taki sposób, aby w jak największym stopniu usprawniać i ułatwiać proces gotowania. Doskonałym przykładem są komplety garnków stalowych ze stali nierdzewnej 18/10. Materiał ten nie odkształca się pod wpływem wysokich temperatur, nie jest podatny na korozję czy zarysowania. Garnki stalowe posiadają też wielowarstwowe dno, w których stosowane są aluminiowe dyski. Dysk pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka – dzięki temu znacznie skracany jest proces gotowania. W kuchni nie powinno zabraknąć również funkcjonalnej patelni – nowoczesne patelnie ceramiczne pozwolą na wygodne smażenie ulubionych potraw. Powłoki ceramiczne sprawiają, że smażone potrawy nie przywierają do dna patelni. Dodatkowo powłoki sprawiają, że możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu.

Klasyczne dania w nowej odsłonie!

Jak zmienić klasyczne dania w wyjątkowe przyprawy? Inspiracje znaleźć można bez trudu. Azjatyckie kopytka ala kluski śląskie to niebanalna propozycja na smaczne danie. To klasyka w nowym wydaniu i sposób na to, aby zaskoczyć domowników doskonałym smakiem potrawy. Inną propozycją są naleśniki nadziewane pesto oraz  warzywami. W czasie lata warto korzystać z szerokiego dostępu do warzyw i owoców – pomidory, cukinie, ogórki, papryki to tylko niektóre z dostępnych produktów.

Comments are closed.