Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jakie spodnie do jazdy konnej wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Jazda konna jest sportem coraz chętniej wybieranym przez osoby w każdym wieku. Dyscyplina ta określana jest jako ogólnorozwojowa i pozwalająca na budowanie kondycji oraz sylwetki. Decydując się na rozpoczęcie szkolenia warto pomyśleć o odpowiednim stroju. Jednym z niezbędnych elementów są spodnie do jazdy konnej – jaki model wybrać?

Jakie spodnie do jazdy konnej okażą się strzałem w dziesiątkę?

Sport jakim jest jazda konna to dyscyplina, którą możemy uprawiać w każdym wieku. Pod okiem doświadczonego instruktora dowiemy się, jak prawidłowo utrzymywać się w siodle i wykonywać podstawowe manewry na koniu, ale też jak przygotować zwierzę do treningu, jak o nie prawidłowo zadbać. Chcąc przygotować się do jazd warto pomyśleć o elementach takich jak kask jeździecki oraz spodnie do jazdy konnej. Kaski tworzone są z tworzyw o wysokiej odporności na uszkodzenia i ścieranie, posiadają paski pozwalające na wygodne zapięcie kasku. Kask powinien idealnie pasować do głowy: nie może być zbyt luźny ani za ciasny.

Spodnie do jazdy konnej – jak ją zaprojektowane?

Wygodne spodnie do jazdy konnej to element, który pozwoli nam czuć się bardziej komfortowo w siodle. Spodnie takie tworzone są z włókien łączonych, zarówno syntetycznych, jak i naturalnych. Włókna syntetyczne sprawiają, że tkanina jest przyjemna w dotyku i elastyczna, włókna naturalne odpowiadają za prawidłową cyrkulację powietrza oraz wentylowanie skóry. Dzięki bawełnie tkanina jest również znacznie odporniejsza na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Spodnie do jazdy konnej wyposażone są w szlufki do przeciągnięcia paska, jak również w niewielkie kieszonki. Elementem wyróżniającym spodnie do jazdy konnej są leje – są one tworzone ze skóry naturalnej lub silikonu i pozwalają na stabilniejsze utrzymywanie się w siodle. 

Comments are closed.