Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Lampa bambusowa – sposób na przyjemną atmosferę na tarasie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Odpowiednie oświetlenie na tarasie nie tylko pozwoli nam na przesiadywanie blisko natury również po zmroku – lampa bambusowa to świetny sposób na podniesienie estetyki otoczenia i sprawienie, by taras wyglądał lepiej. Co warto wiedzieć o lampionach i lampach solarnych do ogrodu i na taras? Które z nich okażą się dla nas najlepsze?

Lampa bambusowa idealna w aranżacji rustykalnej

Wśród licznych możliwości związanych z oświetleniem ogrodu lampa bambusowa jest jedną z najchętniej wybieranych. Lampiony tego typu doskonale prezentują się w licznych aranżacjach: rustykalnej, prowansalskiej czy nawet skandynawskiej. Do stworzenia lampy tego typu wykorzystano wysokiej jakości bambus, pochodzący z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że pozyskiwanie pnączy nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Lampa bambusowa nie wymaga specjalnej konserwacji – raz na jakiś czas wystarczy przetrzeć ją suchą ściereczką. Lampiony zakładamy na girlandy z żarówkami – połączenie da wyjątkowo dobry efekt i sprawi, że taras stanie się piękniejszy. Lama bambusowa nie powinna być narażona na wilgoć.

Lampa bambusowa i lampy solarne – co wybrać?

Wśród nowoczesnych rozwiązań ogrodowych na oświetlenie otoczenia wymienia się dzisiaj przede wszystkim lampy solarne. Lampy tego typu tworzone są z trwałych tworzyw takich jak aluminium malowane proszkowo – tworzywo to jest odporne na ścieranie, wnikanie brudu, korozję. Lampa solarna wykorzystuje energię słoneczną – jest to więc niezwykle ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli nam na rozświetlenie ścieżek ogrodowych, tarasów czy balkonów i poprawienie naszego bezpieczeństwa. Lampy solarne mogą świecić w trzech trybach – wybierając konkretny tryb określamy szybkość zużywania baterii. Lampy mogą być zasilane również poprzez kabel USB. 

Comments are closed.