Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Pierwsze lekcje jazdy na koniu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając ciekawego sportu i sposobu na to, aby jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu warto zainteresować się jazdą konną. Hippika jest sportem ogólnorozwojowym, który nie tylko pozwoli nam na rozwijanie umiejętności jeździeckich, ale też pozwoli na aktywne spędzanie czasu, odpoczynek i relaks. Kontakt z naturą oraz możliwość rajdów w terenie to także chętnie podnoszone atuty jazdy konnej. 

Jak przygotować się do lekcji jazdy konnej?

Zapisując się na zajęcia z instruktorem przede wszystkim miejmy świadomość, że pierwsze lekcje będą polegały na zapoznaniu się ze stajnią oraz na nauce prawidłowego oporządzania i siodłania konia. Po takim wstępie zostaniemy zaproszeni na padok, gdzie przy pomocy lonży instruktor będzie prowadził konia, a my sami nauczymy się podstawowych technik jazdy. Wraz z kolejnymi godzinami nauki oraz postępami w nauce zapoznamy się z technikami takimi jak kłus czy galop, stopniowo również zaczniemy wycieczki w teren pod okiem instruktora. 

Jakie ubrania do jazdy konnej wybrać?

Aby zachować komfort i wygodę podczas lekcji jazdy konnej konieczne jest zadbanie o odpowiedni strój. Podstawą jest kask jeździecki, który musi być na naszej głowie, zapięty pod szyją. Kaski oferowane są w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów – wybierając kask dla siebie koniecznie przymierzmy kilka modeli, aby go dopasować. Kask nie powinien uwierać, musi leżeć stabilnie, nie być luźny. Niewielki daszek ochroni nasze oczy przed silnym słońcem.

Drugim elementem wspomagającym wygodną jazdę są bryczesy, czyli spodnie do jazdy konnej. Bryczesy tworzone są z tkanin o wysokiej przewiewności, a jednocześnie odznaczające się odpornością na uszkodzenia czy ścieranie. Bryczesy mogą być uzupełnione o leje silikonowe, których zadaniem jest lepsze utrzymywanie jeźdźca w siodle. 

Comments are closed.